ימי גיבוש לעובדים – למה זה טוב?

מקומו של העובד בארגון הוא נושא שנבחן לעומק על ידי פסיכולוגים תעסוקתיים מכל רחבי העולם כבר לפני מאה ומאתיים שנים. בעבר, הייתה התפיסה הרווחת מדברת על כך שבברירת המחדל שלהם, העובדים למעשה מנצלים את הארגון, ולא תורמים לו. על הארגון לעשות את כל הצעדים הנדרשים על מנת לשמור על העובדים בתלם, ולוודא שאינם פוגעים בארגון אלא רק עושים את עבודתם. צורת חשיבה זו הלכה והתמתנה לאורך השנים, וכיום היא בדיוק בקצה ההפוך של הסקאלה. היום כבר די ברור שהעובדים הם אחד המשאבים החשובים ביותר שעומדים לרשות הארגון, ועבור ארגונים רבים, מדובר במשאב החשוב ביותר לארגון, אחת הדרכים לשפר את איכות העובדים היא בעזרת ימי גיבוש לעובדים.

הכרה של ארגונים עסקיים בחשיבותם של העובדים לארגון

אחרי שאמרנו את זה, די ברור מדוע ניתן לזהות כיום מאמץ הולך וגדל מצד ארגונים, בעיקר המובילים שבהם, לגייס את העובדים הטובים ביותר, ולספק להם את סביבת העבודה הטובה והמתגמלת ביותר. ימי גיבוש לעובדים הם דוגמא לכלי ניהולי שעומד לרשות הארגון, במטרה להפוך את העובדים בו לעובדים נאמנים, שנותנים את כל כולם לטובת הארגון, ופועלים למען מטרותיו. ימי גיבוש לעובדים מסייעים להשיג מטרה זאת בשתי צורות מרכזיות:

  • יצירת חיבור בין אישי בין העובדים
  • יצירת החיבורים הבין אישיים על רקע הקונטקסט הארגוני

ימי גיבוש לעובדים

את הנושא של יצירת חיבור בין העובדים ניתן להבין די בקלות, אך כדי להבין את המשמעות של הקונטקסט הארגוני, כל שצריך לעשות הוא לחשוב על מצבי הקיצון האפשריים.

לא מדובר ביום כייף, ולא מדובר ביום הדרכה ואימון

מצב קיצון אחד הוא יום גיבוש לעובדים, שכל מהותו הוא יום כייף, בטן-גב על שפת הבריכה. מהר מאוד יאבדו ימי הגיבוש הללו את הערך שלהם, יהפכו ליום כייף סטנדרטי וללא כל תועלת, לא לארגון וגם לא לעובדים. מצב קיצון שני הוא שכל מהותם של ימי גיבוש לעובדים תהיה אימון והדרכה מקצועיים. גם במקרה זה, תיפגענה מטרות היום שכן העובדים לא יזכו לערך החברתי הפוטנציאלי של יום הגיבוש, אלא רק לערך המקצועי. בהתאם לכך, הפקה של ימי גיבוש לעובדים הוא תהליך שחייב להתבצע בצורה מקצועית, עם תכנון מעמיק שמגדיר את המטרות ולוקח אותן בחשבון לאורך כל שלבי התכנון והביצוע.

שיפור סביבת העבודה, היעילות הארגונית והביצועים העסקיים

ימי גיבוש לעובדים הם ימים בהם משולבת פעילות מקצועית חינוכית לצד פעילות היתולית ומהנה. לחיבור בין החוויה שחווים העובדים ובין הקונטקסט הארגוני, ישנו ערך רב לחיבור שעושים העובדים בראשם ביחס למקום עבודתם. הערך שנוצר באמצעות ימי גיבוש אלה הוא ערך של שיפור סביבת העבודה והאווירה בה, עבודה יותר אפקטיבית ושיתוף פעולה בין העובדים ובסופו של דבר, שיפור של היעילות הארגונית, שיפור של פריון העובדים ושיפור של הביצועיים העסקיים. כמו כן, ערך חשוב מאוד שנוצר במקביל הוא הערך של העלאת קרנו של הארגון בעיני שוק העבודה.

ימי גיבוש לעובדים

הפקה מקצועית של כל סוגי האירועים העסקיים

ארגונים שמקפידים על תכנון ויישום אסטרטגיית משאבי אנוש אפקטיבית, מצליחים למצב את עצמם כמקומות עבודה אטרקטיביים לעובדים, ומצליחים למשוך את העובדים הטובים ביותר בשוק, אלא שכאן אנו חורגים למחוזות חדשים בתוך העולם הענק שנקרא משאבי אנוש ותכנון כוח אדם. חברת אבנ"י גזית היא חברת הפקה המתמחה בהפקת אירועים עסקיים ופרטיים, הפקת חתונות, הפקת כנסים, הפקת יום גיבוש לעובדים וחברות וכדומה. לרשותנו צוות מקצועי המלווה אותנו לאורך שנים, ואוחז ביכולות מקצועיות בכל ההיבטים הלוגיסטיים, התכניים והמקצועיים של תכנון ויישום יום הגיבוש.

הפקת ימי גיבוש לעובדים כחתירה להשגת מטרות הארגון

לאורך שנים של פעילות בתחום ההפקה למגזר העסקי, המוסדי והתעשייתי, פותחו באבנ"י גזית שורה ארוכה של מתודולוגיות הפקה מקצועיות, המסייעות לנו להפיק ימי גיבוש לעובדים על בסיס מטרות מובהקות ומוגדרות שאותן רוצה להשיג הארגון. אנו מבצעים את כל המרכיבים השונים של תהליך ההפקה, החל מהפרטים השונים של כובע וחולצה אחידים לכל העובדים, בחירת מקום, כיבוד וארוחות, וכלה בניהול כל סדר היום ביום הגיבוש, אינטגרציה ותיאום בין אנשי מקצוע חיצוניים שאמורים להגיע לשלבים שונים של יום הגיבוש וניהול כולל של יום הגיבוש על מנת שיעבור בצורה חלקה, מהנה ובעלת ערך.

לעוד פרטים ניתן ליצור איתנו קשר כאן