יום גיבוש- חויה מאחדת וכיפית לכולם

גיבוש הוא ערך חשוב, שאותו אנו מיישמים כבר מגיל הגן. כאשר אנו מביאים קבוצה של בני אדם שאמורים לחיות יחד, ולבטח לעבוד יחד ולייצר ערך, חשוב שאותם בני אדם יפעלו בסביבה נעימה, תומכת, מוכרת ומשתפת. בדיוק מהסיבה הזאת, בכל מסגרות חיינו, היינו שותפים לפעילויות גיבוש בצורה כזאת או אחרת, ובדיוק מהסיבה הזאת, יותר ויותר ארגונים עסקיים משקיעים את המשאבים הנדרשים בעריכת יום גיבוש לעובדי הארגון, מתוך הבנה פשוטה שצוות עובדים מגובש, משמעותו תפוקה גבוהה יותר, תוצאות טובות יותר ובהמשך לכך, ביצועים עסקיים טובים יותר לארגון.

 

לא רק לצאת מהמשרד – הגיבוש הוא העיקרון החשוב

אחרי שאמרנו את זה, יום גיבוש הוא לא סתם יום של כיף, ועצם העובדה שאנו עורכים אירוע מחוץ למשרד אינה אומרת שנחזור אליו יותר מגובשים. את יום הגיבוש יש לתכנן בצורה מקצועית, הן בהיבט הלוגיסטי והפונקציונלי, הן בהיבט המקצועי וחשוב מכל בהיבט החברתי. יום כזה אמור לכלול פעילויות, המבוססות על פעילות משותפת, שעצם השיתוף בה הוא מקור ההנאה המרכזי. את העיקרון החשוב הזה, יש לעטוף בתמיכה הפקתית מקצועית מבחינת העיצוב, המקום, הלוגיסטיקה, האווירה והסביבה. בהתאם לכך, אם אתם מעוניינים להפיק יום גיבוש לעובדי הארגון שלכם, חשוב שתפנו לאנשים הנכונים שידעו לספק לכם את מעטפת ההפקה הנדרשת, אך גם את עיקרון הגיבוש הקריטי.

ימי גיבוש וכיף

המלצה גורפת – להיעזר בגורם הפקה מקצועי

 

את יום הגיבוש תוכלו להפיק גם בעצמכם, אבל ההמלצה הגורפת היא כי אם יש לכם את המשאבים הכספיים להאצלת המשימה על אנשי מקצוע, זוהי ההשקעה הטובה ביותר שתוכלו לעשות למען העובדים שלכם. בתי עסק רבים רואים בקיום יום גיבוש כהוצאה עסקית חריגה, אך בפועל לא מדובר בהוצאה עסקית, כי אם בהשקעה, השקעה שמניבה תוצאות, וכך ראוי להתייחס אליה. כמו כל השקעה, אם לא תעשו נכון את הדברים, תהפוך ההשקעה להוצאה ולהפסד, בעוד שאם תעשו את הדברים בצורה נכונה ומקצועית, גם אם יש לכך עלות חד פעמית, השקעה זו תוכל לייצר עבורכם פירות יקרי ערך שמהם תוכלו ליהנות לאורך שנים.

יום גיבוש כחלק מתפיסה רחבה של השבחת המשאב האנושי

 

מן הסתם, יום גיבוש היא לא פעולה שיכולה לעמוד בפני עצמה, ואם על ידי עריכת יום כזה באופן חד פעמי אתם מצפים שצוות העובדים שלכם יהפוך למכונה משומנת מאין כמוה, אתם רוצים להעניק לכך מחשבה נוספת. יום גיבוש אמור להיות חלק מפעילות מקיפה לשימור, טיפול והשבחה של המשאב האנושי בארגון, ואם תקפידו לקיים רצף של פעילויות גיבוש ופיתוח לעובדים שלכם, תוכלו לראות את התוצאות בשורה התחתונה של ביצועי העסק. הארגונים והתאגידים העסקיים הגדולים בעולם עושים את זה מזה שנים, ולמעשה מובילים את התפיסה של השקעה בכוח האדם, וכפי שאפשר לראות, התוצאות לא מאחרות להופיע.

בחירת הספק המתאים לכם

 

כדי להבטיח שאתם עושים את הדברים בצורה נכונה, מומלץ להקים צוות פנימי שיהיה אחראי על הפקת האירוע, ולבנות תכנית ראשונית שתכלול את האלמנטים המרכזיים שחשוב לכם לראות באירוע, ובכלל זה את ההיבטים המקצועיים של יום כזה. בהמשך לכך, תוכלו לבחון מספר חברות הפקה המתמחות בתחום של הפקת יום גיבוש, לבחון את הרקורד שלהן וכמובן את ההצעה המפורטת שהם מעמידים בפניכם, לרבות המחיר. זכרו שהמחיר הוא לא הפרמטר הקובע, ואין שום הצדקה לבחור בהצעה הזולה ביותר. ההצעה הטובה ביותר עבורכם היא ההצעה האטרקטיבית ביותר, קרי ההצעה שתעניק לעובדים שלכם את המקסימום במחיר האטרקטיבי ביותר.